انگيزه مي‌تواند نيروي اضافي براي انجام کار باشد و در واقع نيروي محرکه اي ست که ما را به سمت هدفمان سوق مي دهد. اما هميشه زماني که به آن نياز داريد، از بين ميرود! اگر مي خواهيد کاري را شروع کنيد و يا ادامه دهيد، به خودتان روحيه بدهيد. کمي فشار مي‌تواند مفيد باشد؛ بنابراين از يک دوست، عضو خانواده يا گروه بخواهيد که به شما کمک کند. اگر براي رسيدن به برنامه‌هاي بلند مدت تلاش مي کنيد، مطمئن شويد که اهداف روشن و قابل مديريت داريد تا انگيزه تان در طي فرآيند حفظ شود.

گام اول: ايجاد شور و اشتياق

ايجاد انگيزه در خود 1

1- به خودتان يادآوري کنيد چرا مي‌خواهيد کاري انجام دهيد. گاهي اوقات ما نياز به کمي ترقي يا پيشرفت براي کمک به يک کار يا پروژه داريم. با صداي بلند يادآوري کنيد که چرا بايد کاري را انجام دهيد؛ و به خودتان بگوييد که اين کار چگونه انجام مي‌شود.

• براي مثال بگوييد، من اکنون در حال دويدن هستم، چون مي‌خواهم کار بهتري پيدا کنم يا بايد اين تکليف را انجام دهم تا بتوانم يک جواب بگيرم.

• خطرات احتمالي را به خود يادآوري کنيد. به خودتان قول بدهيد که اگر اين کار را انجام دهم، امروز مي‌توانم زودتر به خانه بروم يا اگر بتوانم اين کار را تمام کنم، مي‌توانم بيشتر تفريح کنم.

يک صفحه از تصاويري ايجاد کنيد که نشان‌دهنده کارهايي است که مي‌خواهيد در زندگي‌تان انجام دهيد. اين کار به عنوان يک يادآوري از آنچه واقعا به آن اهميت مي‌دهيد، به شما کمک مي کند.

.

ادامه توضيحات را در لينک اصلي زير بخوانيد:

انگيزه چيست و چطور آن را بدست بياوريم؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکوراسیون داخلی مغازه فرشته های آسمونی softgostar Bridget مد و لباس عکاسی دانلود آهنگ جدید کاروفناوری پیرانشهر youmovise کویر رایانه